Character

Daugiau informacijos
Tel: +370 (637) 77777 mail: info@minipirtis.lt

     
 

LT . EN . RU

 

Pirtis nuo amžių naudojama ne tik praustis, bet ir gydytis. Kad gydomasis efektas būtų stipresnis, labai padeda žiediniai ir spygliuočiai augalai. Prieš Mobili pirtis (torcionine pakaba)einant į pirtį reikia paruošti užpilą iš kelių žolių – šalavijo, ramunėlių, mėtos, raudonėlio, eukalipto lapų, debesylo, čiobrelių, pušies pumpurų, garšvos. Žolių turi būti nelyginis skaičius. Užpilas ruošiamas taip: 4-6 valgomieji šaukštai mišinio užpilama litru verdančio vandens ir šiltai laikoma 1-2 val. Prieš 10-15 min einant į garinę 100g nuoviro pilama ant karštų akmenų.

Garinėje oras turi būti prisotintas žolyno aromato gaivos. Tai nėra paprastas erdvės būvis – tada pirtyje susitinka stichijos: oras – ugnis – vanduo ir augalų karalija, kurioje gerai jaučiasi žmogus. Tai magiškas aktas ir į tai rekia žvelgti labai rimtai, neleisti į sąmonę veržtis blogiems sumanymams, o į širdį – neigiamoms emocijoms. Pirtyje reikia ilsėtis, vengti tuščių kalbų, tegu visus rūpesčius nuplauna muilinas vanduo.

Vantas reikia paruošti iš anksto. Jos 15-20 min panardinamos į šaltą vandenį, o paskui 1-2 min į karštą. Į karštą vandenį galima merkti tik perdžiūvusias vantas. Tik ką surištų žaliuojančių augalų vantos nemirkomos. Vanduo, likęs po vantų mirkymo, pilamas ant akmenų, gerai tinka plaukams trinkti. Prieš pėrimąsį pamirkyta vanta dedama 3 sek ant akmenų. Vantas geriausia naudoti tik ką padarytas, tada duoda daugiausiai naudos. Viena jų ramina ir suteikia jėgų, kitos teikia žvalumo.


BERŽINĖ VANTA

Padeda nuo sąnarių bei raumenų skausmo, taip pat tinka po fizinio krūvio. Gerai nuvalo odą nuo išbėrimų, pagreitina įdrėskimų ir žaizdų gijimą, ramina. Svarbiausias privalumas – padeda išsiplėsti bronchams.

ĄŽUOLINĖ VANTA

Labai tinka žmonėms su riebia oda. Pasižymi priešuždegiminiu poveikiu. Ąžuolo aromatas garinėjė neleidžia per daug padidėti arteriniam spaudimui, todėl sportuojantys hipertonikai naudoja tik šią vantą. Gerai nuramina emocijas po fizinių krūvių.

LIEPINĖ VANTA

Pašalina galvos skausmą, patartina sergant inkstų ligomis, nes skatina šlapimo išsiskyrimą. Veikia raminančiai, numuša kūno karštį, išplečia bronchus. Ja gerai gydyti peršalimo ligas.

ALKSNINĖ VANTA

Naudojama peršalus, geliant sąnariams ir raumenims.

KADAGINĖ VANTA

Dervinės medžiagos gerai veikia odą, giliai raumenis ir net vidaus organus. Gydo stuburą, radikulitą. Užkerta kelią kvėpavimo takų susirgimams. Tinka profilaktiškai nuo gripo. Naudojamos vakare, padeda geriau miegoti, atstatyti jėgas, ramina.

ŠERMUKŠNINĖ SU BITKRESLE (ŽIEDYNAIS)

Padidina nervų sistemos aktyvumą. Jei po pirties reikia būti aktyviam ir šviežiam – imama ši vanta. Dėl eterinių aliejų gausos ji puikiai tonizuoja organizmą.

DILGĖLINĖ VANTA

Veikia labai stipriai. Jei po ilgesnės fizinės apkrovos ima gelti ir skaudėti sąnarius, naudojama ši vanta. Skausmą kaip ranka nuims. Karštyje dilgėlės nuvysta ir mažiau gelia.